Pakvapky

Pozor vodaAko všetci dobre vieme, monštrá sú ľuďom známe už od nepamäti. Každý rok však objavíme niekoľko nových druhov, ktoré žijú blízko nás, často úplne skryté. Ktoré z monštier je však najčerstvejšie objavené? Sú to pakvapky!

I keď ich existencia je známa len niekoľko mesiacov, nepreslávili sa za ten krátky čas vo veľmi dobrom svetle. 12. mája 2014 sa v Brazílií istá žena vracala domov z mesta. Čakalo ju však veľmi nepríjemné prekvapenie. Zlovestné ticho v malom byte bolo jeho predzvesťou. Keď vošla do kúpeľne naskytol sa jej strašný pohľad. Vo vani plnej krvavej vody ležal jej mŕtvy manžel. Na miesto bola ihneď zavolaná polícia. Vyšetrovatelia sa najskôr domnievali, že sa jedná o samovraždu, no keď sa na miesto dostavil aj súdny lekár a prezrel telo, bola privolaná OPOM. Mužovo telo bolo na mnohých miestach nahlodané. Drobné dierky sa vyskytovali hlavne na miestach, kde sa nachádzajú najväčšie žily a tepny. Kým sa na miesto dostavili výskumníci, krvavá voda vo vani sa takmer úplne vyčírila. Voda z vane bola prenesená do tajných laboratórií. Tam bola podrobená skúmaniu. Bolo v nej nájdených niekoľko stoviek malých monštier.

kvapka, voda, pakvapkaIch telá splývali s vodou, preto ich bolo spozorovanie bolo veľmi obtiažne. Pretože tvar ich tela sa podobá tvaru kvapky, ktorá je schopná fungovať podobne ako živočíchy, dostali meno pakvapky. Ich telá spevňuje čosi podobné hydroskeletu a ich bunky sú schopné dočasne sa rozrušiť a zasa spojiť bez akýchkoľvek škôd, ktoré by na tomto malom monštre vznikli. Táto vlastnosť im umožňuje pretiahnuť cez sieťku na vodovodnom kohútiku a taktiež, že je ich veľmi ťažké zahubiť. Na prednej strane tela majú dve očné škvrny, teda sa nepredpokladá sa, že ich zrak je dobre vyvinutý. Sú schopné vidieť svetlo a rozoznať obrysy. V malých tlamách majú veľmi ostré útvary, ktoré využívajú ako zuby. Najhoršie je, že u pakvapiek nebola objavená žiadna DNA a zatiaľ to vyzerá tak, že ich tvorí len obyčajná voda, ktorá sa správa veľmi, ale naozaj veľmi zvláštne. Sú v podstate vodou s veľmi nebezpečnými vlastnosťami. Nevedno ako sa dostali do mužovej vane.
kohutikBolo preskúmané celé brazílske potrubie, no ďalšie pakvapky sa v ňom nenašli.

Vo vzduchu visí otázka – čo ak pakvapky zabijú ďalšieho človeka? Zistilo sa, že malé monštrá sa živia krvou, ktorú vstrebávajú celým povrchom tela. Jedna pakvapka dokáže za hodinu zabiť zdravého králika. Existencia pakvapiek je však z časti obmedzená blízkosťou vody. Bez kontaktu s ňou dokážu pakvapky prežiť len jeden deň. Keď umrie, zmení sa na úplne obyčajnú vodu. Preto sa predpokladá, že jej telo musí tvoriť aj iná zložka ako H2O, no zatiaľ sa ju nepodarilo izolovať. Ľudia však nie sú bezprostredne ohrození týmito malými monštrami. Ak ich človek spozoruje, poľahky sa môže stretu s nimi vyhnúť. Problém však nastáva pri požití pakvapiek, ktoré sa ihneď začnú zavŕtavať do tela.

Dnes sa OPOM sústreďuje na oblasť Mexického zálivu, presnejšie na miesto, kde kedysi dopadol meteorit. Je tu predpoklad, že práve toto je epicentrum vzniku pakvapiek. Zatiaľ je však toto malé moštrum zahalené tajomstvom a vie sa o ňom iba veľmi málo.

ROD: Monštrum
DRUH: Pakvapky
TYP: Živelné
VEĽKOSŤ: 1 až 2cm
POTRAVA: Krv živočíchov
NEBEZPEČNOSŤ: Až smrteľná

Komentáre

 1. *Lusya*

  A je to definitívne…. už sa nikdy nebudem kúpať 😀
  A vážne sa nedajú nijako zabiť, alebo čo? 😀

  Dátum: | Odpoveď | #57
  1. Ak si vodu rozložíš na kvapky a necháš ju postáť deň tak hej 😀

   Dátum: | Odpoveď | #58
  2. Dajú, ale ťažko… musela by si vodu mixovať tak tri hodiny… Kým by ich to zabilo 😀

   Dátum: | Odpoveď | #59