Hypmerky

Kľúčové dierky. Sú prítomné na každých dverách a predsa im neprikladáme veľkú dôležitosť. Naša pozornosť sa na ne upriami len vtedy, keď sa v noci potkýname domov a márne sa snažíme odomknúť dvere. A máme vlastne celkom pravdu. Dnešné kľúčové dierky nie sú ničím zaujímavé. Sú malé, nenápadné a už vôbec nemajú funkciu špehovania. Ale nebolo to takto vždy. Keď sa pozrieme pár rokov dozadu, môžeme vidieť, že kľúčové dierky boli väčšie a nápadnejšie, nehovoriac o dávnej minulosti…

História vývoja klúčovych dierok

Podľa OPOM sú najzaujímavejšie kľúčové dierky stredných rozmerov, teda kľúčové dierky minulého veku. Pýtate sa prečo? Poskytujú útočisko jedným z mnoha doposiaľ žijúcich monštier. Sú domovom pre hypmerky.

Hypmerky sú jedny z najmenších humanoidných monštier na svete. Vyskytujú sa v okolí už spomínaných kľúčových dierok minulého veku. Sú schopné zrodiť sa z prachu a špiny, ktorá do týchto dierok časom napadá. Dorastajú do výšky až 2 cm, no najčastejšie sa ich výška pohybuje okolo 1 cm. Ich telá sú čierno-čiernej farby, neodrážajú žiadne svetlo, čiže vyzerajú ako čierne fliačiky. Z tohto dôvodu sa nikdy nepodarilo zistiť, koľko očí, uší, úst a či nosov hypmerky majú. Keďže patria medzi humanoidné monštrá, tvar ich postavy sa dá prirovnať k tej ľudskej. Žijú v početných skupinách a vytvárajú nerozlučné páry.

Na jabkuČasto sa stáva, že ich ľudia, čo nemajú vo zvyku veľmi sa hmýriť (zväčša starí) vidia vyliezať zo svojho úkrytu v dverách aj cez deň. Tento výjav dokáže vyvolať šok, podozrenie na rôzne psychické choroby, dokonca aj infarkt. Tieto diagnózy, či dokonca úmrtia boli a sú v tomto prípade veľmi nevhodné. Hypmerky vôbec nie sú strašidelné, tobôž nebezpečné. Týmto spôsobom si len hľadajú potravu. Najradšej majú jablká, ale v podstate môžu zjesť všetko. V ríši monštier sú hypmerky najlepšími skokanmi. Dokážu vyskočiť do výšky jedného metra, čo je vlastne vo väčšine jedincov až stonásobok vlastnej výšky!

Občas sa stane, že nejaký nešikovník nedopatrením rozpučí hypmerku. V týchto prípadoch sa z nej stane opäť prach a špina, ktorá ide z oblečenia dole len veľmi veľmi ťažko. HypmerkaIch zaujímavou vlastnosťou je schopnosť „spojiť sa“. Túto schopnosť využívajú vo svojich úkrytoch, kde sa do jednej priemernej kľúčovej dierky zmestí niekoľko desiatok týchto monštier alebo v prípadoch, keď ich niekto vystraší mimo ich úkrytu. Vtedy sa rýchlo spoja a tvária sa ako špina rôzneho tvaru. Vo všeobecnosti sú hypmerky veľmi plaché monštrá. Je takmer nemožné vidieť ich len tak pobehovať po izbe. Ak je tu však táto túžba, účinnou návnadou na hypmerky sú nezábudky lesné. Z neznámych dôvodov tieto drobné modré kvietky priťahujú hypmerky a vyvolávajú v nich smelosť. V týchto okamihoch je možno začuť jediný hlasový prejav hypmeriek, a to tichý šantivý chichot. Pre domácnosť nie sú vôbec škodlivé. Posledné výskumy ukázali, že prítomnosť hypmeriek v kľúčových dierkách je dokonca prospešná. Okrem toho, že svojou činnosťou udržujú jazýček dvier namastený, čiže sa nezasekáva a taktiež odpudzujú vlamačov.

ROD: Monštrum
DRUH: Hypmerky
TYP: Humanoid
VEĽKOSŤ: 0,7 – 2 cm
FARBA: Čierno-čierna
POTRAVA: Hlavne jablká, ale aj všetko
NEBEZPEČNOSŤ: Nedokázaná

Kľúčová dierka

Komentáre

 1. Obdivujem tvoju fantáziu a tvorivosť. U nás doma zrejme Hypmerky nežijú, ale možno v špajzi áno 😀
  PS: Nádherne kreslíš!

  Dátum: | Odpoveď | #38
  1. Ďakujem Ti krásne ^_^
   (Tá fantázia vie občas narobiť chaos) 😀

   Dátum: | Odpoveď | #39
 2. petra

  super nápad 🙂

  Dátum: | Odpoveď | #45
  1. Dikes ^_^

   Dátum: | Odpoveď | #47